Duel Masters Original

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#1 2011-07-08 10:32:10

 robercik1257

Administrator

Zarejestrowany: 2011-07-07
Posty: 21
Punktów :   

Jak rozpoznać

Gdy na rynku Duel Masters pojawiły się podróbki, wprowadziły sporo zamieszania. Codziennością stały się pytania "ej, czy ja mam oryginalne karty bo mam takie i takie, a u kolegi widziałem inne". Dziś to trochę ucichło, ale by takich sytuacji uniknąć napisałem tego arta. Mam nadzieję, że pomoże początkującym. A więc, bez dłuższego wstępu przejdę do rzeczy:



Cechy oryginalnych kart:



1. Wymiary. W przypadku oryginalnych kart są to nie mniejsze, nie większe tylko 8,7cm x 6,3cm.

2. Języki. Oryginały występują w różnych językach: angielskim, włoskim, francuskim, niemieckim.

3. Czcionka. Czcionka jest jedna i ta sama we wszystkich kartach wyprodukowanych przez Wizarda.

4. Podpis producenta. W prawym dolnym rogu widnieje napis: [data produkcji] Wizard of the Coast/ Shogakukan/Mitsui Kids.

5. Holograficzność. Holograficzne są tylko karty Very Rare i Super Rare. W przypadku oryginalnych kart święcą się tylko wyznaczone miejsca na obrazku, moc (tylko Super Rare), koszt i symbol cywilizacji umieszczony w miejscu, gdzie powinien znajdować się efekt. Obrazki wszystkich Super Rare'ów "wychodzą" poza ramkę.

6. Tył karty. Tył karty jest zawsze tego samego koloru. Barwy są jasne i wyraziste. Nad logiem Duel Masters widoczne są japońskie litery.

7. Cena. Wartość nieholograficznych kart wydanych przez Wizard of the Coast wacha się między 2-5 zł za sztukę. Holograficzne kosztują w granicach 10 - 30zł.

8. Źródło kart. Karty są produkowane w boosterach, tzn. małych opakowaniach z 10 kartami w środku i gratisowym puzzlem. Boostery pochodzą z booster boxów, czyli z dużego pudełka, które zawiera w sobie 24 boostery, w sumie 240 kart. Karty można także nabyć kupując gotowe talie wyprodukowane przez Wizard of the Coast, tzw. Theme Decki.

9. Narożniki. Rogi kart są zaokrąglone.

10. Papier. Karty wyprodukowane są z trwałego, wytrzymałego i twardego papieru.

11. Marka. Wszystkie karty zostały wyprodukowane przez Wizard of the Coast.




Cechy podrobionych kart:


1. Wymiary. Podróbki posiadają wymiary 8,4cm x 5,4 cm. Zdarzają się także podróby wielkości oryginalnych kart, lecz nie ma
ich za dużo.

2. Języki. Podróbki występują głównie w języku angielskim. Niemiecki jest rzadkością, z pozostałymi nigdy się nie spotkałem.

3. Czcionka. Czcionka jest cienka, nierzadko nazwa karty jest pisana kursywą.

4. Podpis producenta. Zwykle nie ma podpisu Wizarda w prawym dolnym rogu, aczkolwiek zdarzają się także te z podpisem.

5. Holograficzność. Holograficzne są też niektóre karty Common, Uncommon i Rare, a Very Rare'y i Super Rare'y rzadko są holograficzne. Holograficzne karty są wykonane przez naklejenie specjalnej folijki która często się zdziera.

6. Tył karty. Tył nie zawsze jest tego samego koloru, bywa rozmazany.

7. Cena. Dzieciaki potrafią wystawić na aukcję 5 podróbek po 100zł, ale karty podrobione zwykle są sprzedawane na Allegro średnio w cenie 20 gr. za kartę co jest ceną bardzo niską i bez problemu można przewidzieć czy karty są oryginalne.

8. Źródło kart. Zdecydowana większa część podróbek pochodzi z gotowych tali. Boostery są rzadkością i jeśli już są, to są o wiele mniejsze niż te oryginalne i nie zawierają puzzla. Ich cena wynosi ok. 2zł za booster.

9. Narożniki. Kąty nie są zaokrąglone, lecz nie można ich nazwać też ostrymi.

10. Papier. Karty są wykonane z bardzo słabej jakości miękkiego papieru, który szybko się niszczy.

11. Marka. Karty wyprodukowane są przez różne firmy, dlatego często wygląd kart jest zupełnie inny.

12. Rzadkości. Rzadkość bywa źle podawana. Nigdy też nie obowiązują jej stopnie, dlatego np. posiadanie 15 Urthów czy 10 Gatlingów nie jest niczym wyjątkowym.

13. Mana. Często podawany jest zły koszt. Czasami, choć bardzo rzadko, mana na kartach jest napisana w stylu "0009" lub "006", itp.

14. Moc. Moc karty również często różni się od oryginału.

15. Set. Podróbki kończą się na DM-9, więc nikt nie musi się martwić o oryginalność karty z DM-10<.

16. Literówki. Prawie na wszystkich podróbkach występują "zjedzone" litery czy błędnie napisane wyrazy np. "pwer atcker" zamiast "power attacker".



Oto zdjęcie Marrow Ooze'a - oryginalny po lewej, podrobiony z prawej:


http://img7.imageshack.us/img7/9495/hdf001ik5.jpg


A tutaj oryginalne holo po prawej, nieoryginalne po lewej:


http://img183.imageshack.us/img183/2258/hdf003lg5.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.skierniewicka-melina.pun.pl www.benomnitrix.pun.pl www.katsumi.pun.pl www.polish-rp-life-ls.pun.pl www.lostarysacz.pun.pl